Вирощування поросят — сосунів
Вирощування поросят-сосунів
1. Критичні периди в житті підростають
Подоросліята, до відтінку від теляти, рідшають менш фізіологічно Міцний. До 3 тижнів віку у шлунковому волосіні з'являються суто природні соляні кислоти та малі пепсини. Більшість підросте з міцним малим запасом обміньної енергії у формі глікогену у разі височої інтенсивності рості в перші дві доби життя обволікають чимале зниження уротворення глюкози в крові (гіпоглікемія).
Перший критичний период зумовлений нездійсненою терморегуляцією тіла та запобігає збережності, що з'являється в перші 2-3 доби після готування.
Другий критичний период настає на 5-7 добів після народження, іноді через дефіцит заліза в млоці свиноматки в них може розвинутися анемія (малокрів'я).
Третій критичний период пов'язаний зі зниженням у 10-добових поросят пасивного імунітету, зібраного з материнським молозивом. Також у них прорізаються шкірні зуби, що виникає подразненням ясен. У цей час навіть незначні похибки в годуванні свиноматки та поросять прив'язані до масокових шлунково-кишкових захворювань.
Четвертий критичний період — від'єм дозріють від свиноматки, коли в них "відбирають" материнське молоко та поросята повністю переходять на самостійне годування.
2. Меропрія в перші дні народження поросять
Для вирощування здорових поросять і збільшення їх збереження вже в перші години життя необхідно провести низку заходів:
- Після розподження поросять обожнюють від слизу, перев'язують пупоніну на розтяжні 2-3 см від живота, зневоднюють і дезінфікують 5% розтвором йоду або щоками-спреєм. Згодом їх поміщають у спеціально підготовлене сухе, чисте, попереднє продезінфіковане тепле місце (сумісне в гнізді має бути не менш ніж +28 – +30 0С), з підігріванням від інфрачервоної лампи або електрокилимка тощо).
- Скушування бoкових різців: Щоб поросята, не пошкодили свиноматці соски, у перший день ним видаляють м'які зуби. Не пізніший ніж через 1 -1, 5 години після проведення часу поросять підсаджують до свиноматки.
- Вирівнювання так званої "численності гнізда": поросять із багатоплідного посліду підсаджують до свиноматок, які зрошилися в цей же день і мають мало підросят. Пoд молодими свиноматками потрібно залишати не більш ніж 8-10 поросять, а під "дорослими" — не більш ніж 12. Якщо немає свиноматок. до яких можна підсадити поросят. деякі свиноводи застосовують наступний спосіб. Всіх поросять ділять на три групи та дві з них підпускають до матері почергово: спочатку — через 0,5 години, потім — за 1 годину. Третя група найслабших поросять, постійно перебуває в клітці біля матері. Перші дві групи поросять, попередньо позначивши їх різною фарбою, потрібно містити в відгородженій частині клітини або окремо від свиноматки. Під час вирощування багатоплідного посліду "верхні" поросять через 2-3 тижні можна реалізувати іншим свиноводам, під свиноматкою залишити стільки поросять, скільки у неї добре активних сосків виміни.
- Привчання поросять до "своєго" запаху: бажано поросять вагою менше підсадити до передніх сосок, а тих, що більші – до задніх, і кoнтролювати цей процес упродовж 5-7 періодів годування. Цей захід сприяє отриманню однакової живої маси у разі відпромінювання та в майбутньому — збільшення ефективності відгодовування.
- У поросят-сосунів через малу кількість заліза швидко може розвинутися анемія (малокрів'я). З молоком матері поросята отримують лише 10-12% необхідного їм заліза. Для профілактики малокров'я вже 3-ий - 5-ий день після народження поросятам потрібно зробити внутрішньом'язову ін'єкцію залізовмісного препарат (найкращий суїферовіт) і повторити введення препарату через 2 тижні.
- Каспозиція хрячків: оптимальний період — перші дні після народження, до 14-денного віку. Часто поєднують з ін'єкцією залізовмісних препаратів.
- Забезпечення інтенсивного росту та розвитку поросять. У перші 10 днів життя потреба поросят у поживних речовин на 100% задовольняється завдяки материнському молока, 2 декаду цей показник становить 67%, а в треті — 42%, у четверту — 26%, п'яту — 14%. Ось чому з 5-7 дня поросять необхідно привчати до корму, а вже від 7-10 дня вони мають з'їдати 20-30 г появиртерного комбікорму на добу (з сирим протеїном не менш ніж 22%). від народження до 60-денного віку на отримання привісу завдяки материнському молока в середньому витрачається поживних речовин приблизно 45%, а завдяки годівлі — 55%.
3. Годування
Передстартерний комбікорм згодовують поросятами з 10 дня від народження, 4-6 разів на добу. Дуже важіль , водночас забезпечити, підросте чистою якісною водою вже на 3-5 добу життя. Споживання поросять у мінеральних речовинах і вітамінах, можна повністю обпекти під час згодовування постаєтерних і стартерних комбікормів, які можна придбати в нашому магазині.
Комбікорм для поросят складений за науково обґрунтованою рецептурою, повністю задовольняє потребу тварин у всіх невіддільних поживних речовинах. Використання інгредієнтів БМВД і преміксу, розроботанних з урахуванням останніх наукових розробок у галузі харчування тварин (пробоїтики, знижувачі, незамінні жирні кислоти, природні антиоксиданти тощо), забезпечує гарне поїдання корм і повноцінний гармонійний розвиток організму за найменших витрат кормів. Поготівні технології оброблення надають готовому корму оптимальну форму та фізичну структуру, що найбільш впевнено відповідає фізіологічним вимогам травної системи молодих тварин, які ростуть. Сировина для пригнічення комбікормів проходить ретельну експертну перевірку відобумовними фахівцями, що є відривним із умов для отримання якісного та безпечного продукту. Під час виробництва комбікормів, БМВД і преміксів використовуються інгредієнти тільки всесвітньо відомих закордонних компаній (DSM, Miavit, Evonik-Degussa, ADM, CJ; Ломан Анімал Хелс ГмбХ, Лесаффр, Оллтек ЮК ЛТД, Біомін ГмбХ) і перевірених практикою надійних вітчизняних виробників.
- 1. Відлучення поросят 2. Годування поросят - от'емишей 3. Рецепти комбікормів з використанням БМВД і преміксу 4. Програма годівлі відлучених поросят 5. Утримання відлучених поросят і ветеринарна обробка
- Вибір правильного наповнювача для кошачого лотка грає важливу роль у збереженні чистоти та комфорту для вашого улюбленця. У цій статті ми розглянемо різні види кошачих наповнювачів та їх особливості, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.