ЦЕФТІФУР-50 антибіотик цефалоспоринового ряду третього покоління цефтіофур гідрохлорид 5% суспензія для ін’єкцій 10мл Біотестлаб
ЦЕФТІФУР-50 антибіотик цефалоспоринового ряду третього покоління цефтіофур гідрохлорид 5% суспензія для ін’єкцій 10мл Біотестлаб
ЦЕФТІФУР-50 суспензія для ін’єкцій
антибіотик цефалоспоринового ряду третього покоління цефтіофур гідрохлорид 5%
1 мл препарату містить діючу речовину:
цефтіофур (у формі гідрохлориду) — 50 мг.
Допоміжні речовини: спирт бензиловий, бутилгідрокситолуол, бутилгідроксіанізол, пропіленгліколю дикаприлат/дикапрат.
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
АТС VET КЛАСИФІКАЦІЙНИЙ КОД QJ01 – АНТИБАКТЕРІАЛЬНІ ВЕТЕРИНАРНІ ПРЕПАРАТИ ДЛЯ СИСТЕМНОГО ЗАСТОСУВАННЯ. QJ01DD90 – ЦЕФТІОФУР.
Цефтіофур — цефалоспориновий антибіотик третього покоління.
Має широкий спектр дій, активний щодо грамнегативних (Escherichia coli, Pasteurelia (Mannheimia) haemolytica, P. multocida, Haemophilus somnus, Actinobacillus pleuropneumoniae, Haemophilus parasuis, Salmonella cholerasuis, Klebsiela spp., Citrobacter spp., Enterobacter spp., Bacillus spp., Proteus spp., Fusobacterium necrophorum, Salmonella typhimurium) та грампозитивних (Streptococcus suis, S. zooepidemicus, S. equi, S. agalactiae, S. dysgalactiae, S. bovis, Staphylococcus spp., Actynomyces pyogenes) мікроорганізмів, включаючи штами, які продукують ß-лактамазу.
Механізм бактерицидної дії цефтіофуру полягає у пригніченні функціональної активності бактеріальних ферментів транспептидаз та карбоксипептидази, які беруть участь у синтезі основного компоненту клітинної стінки мікроорганізмів — пептидоглікану, що призводить до порушення осмотичного балансу та руйнування бактеріальної клітини.
У великої рогатої худоби, після внутрішньом’язового введення, цефтіофур добре абсорбується з місця ін’єкції та швидко метаболізується до активного метаболіту десфуроілцефтіофуру. Ступінь зв’язування цефтіофуру та його основного метаболіту з білками плазми крові становить приблизно 70-90%. Через одну годину після одноразового застосування цефтіофуру концентрація його в плазмі крові перевищує 1 мкг/мл. Максимальна концентрація цефтіофуру в плазмі крові тварин спостерігається через 12 годин після введення препарату і зберігається на терапевтичному рівні не менш 7 діб. Цефтіофур виводиться з організму, з основному, з сечею (більше 55%), а також з фекаліями (30%). Виділення цефтіофуру та його метаболіту з молоком не відбувається.
У свиней, після внутрішньом’язового веєдєння, цефтіофур швидко всмоктується та метаболізується до десфуроілцефтіофуру. Зв’язування цефтіофуру та його основного метаболіту з білками плазми складає приблизно 70%. Через одну годину після одноразового введення препарату концентрація його в плазмі крові перевищує 1 мкг/мл. Максимальна концентрація у плазмі крові (4.2±0.9 мкг/мл) досягається приблизно за 22 години після введення. При застосуванні рекомендованої терапевтичної дози протягом 158 годин концентрації цефтіофуру в плазмі крові були вищі, за значення МІС90 (0.2 мкг/мл) для найбільш важливих патогенів, виявлених при клінічних дослідженнях. Цефтіофур виводиться з організму, в основному, з сечею (70%), а також з фекаліями (12-15%).
У собак та котів, після внутрішньом’язового введення добре абсорбується з місця ін’єкції та метаболізується до активного метаболіту десфуроілцефтіофуру. Його максимальна концентрація не менше ніж 0,5 мкг/мл досягається приблизно за 30 годин після введення препарату і зберігається на терапевтичному рівні не менш 72 годин. Цефтіофур виводиться з організму основним чином з сечею та меншою мірою з фекаліями.
ЗАСТОСУВАННЯ
ВЕЛИКА РОГАТА ХУДОБА: лікування тварин, хворих на гострий післяродовий метрит, некробактеріоз, а також при захворюваннях органів дихання, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до цефтіофуру.
СВИНІ: лікування тварин, хворих на гострий метрит, а також при захворюваннях органів дихання, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до цефтіофуру.
СОБАКИ ТА КОТИ: лікування тварин при захворюваннях сечостатевої системи (ендометрит) та шкіри (піодермія), що спричинені мікроорганізмами, чутливими до цефтіофуру.
Використання препарату має ґрунтуватися на дослідженні чутливості мікроорганізмів до цефтіофуру та з урахуванням місцевих рекомендацій.
ДОЗУВАННЯ
ВЕЛИКА РОГАТА ХУДОБА:
- при лікуванні респіраторних захворювань — внутрішньом’язово у дозі 1 мл препарату на 50 кг маси тіла (еквівалентно 1 мг цефтіофуру на 1 кг маси тіла) 1 раз на добу впродовж 3-5 діб;
- при лікуванні гострого некробактеріозу — внутрішньом’язово у дозі 1 мл препарату на 50 кг маси тіла (еквівалентно 1 мг цефтіофуру на 1 кг маси тіла) 1 раз на добу протягом 3 діб;
- при лікуванні гострого післяродового метриту (через 10 діб після отелення) — підшкірно у дозі 1 мл препарату на 50 кг маси тіла (еквівалентно 1 мг цефтіофуру на 1 кг маси тіла) 1 раз на добу протягом 5 діб.
СВИНІ: внутрішньом’язово у дозі 1 мл препарату на 16 кг маси тіла (еквівалентно 3,1 мг цефтіофуру на 1 кг маси тіла) 1 раз на добу впродовж 3 діб.
СОБАКИ, КОТИ: внутрішньом’язово у дозі 1,0 мл препарату на 10 кг маси тіла (еквівалентно 5 мг цефтіофуру на 1 кг маси тіла) 1 раз на добу впродовж 5-10 діб.
Ін’єкції необхідно робити щоразу в іншій ділянці тіла тварини.
Перед застосуванням флакон з препаратом необхідно ретельно струсити.
Максимальна рекомендована доза при одноразовому введенні для великої рогатої худоби — 10 мл препарату; для свиней та собак — 5 мл, для котів та собак дрібних порід — 1 мл.
ПРОТИПОКАЗАННЯ
- Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до цефалоспоринів або бета-лактамних антибіотиків або до складових препарату, а також у випадку відомої резистентності збудника до діючої речовини препарату.
- Не застосовувати одночасно із тетрациклінами, макролідами, хлорамфеніколом та лінкозамідами.
- Не застосовувати як профілактичний засіб у випадках затримки відділення плаценти.
- Не застосовувати тваринам із порушеннями функції нирок.
- Не застосовувати внутрішньовенно.
ПОБІЧНА ДІЯ
У місцях введення препарату можлива болючість, а також тимчасова припухлість.
В окремих випадках можливі алергічні явища, які швидко проходять після припинення застосування препарату. Інтоксикація через передозування малоймовірна. При виникненні алергічних реакцій доцільно вводити тваринам кортикостероїди та адреналін.
ВИКОРИСТАННЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ, ЛАКТАЦІЇ, НЕСУЧОСТІ
Безпечність застосування цефтіофуру під час вагітності та лактації у цільових видів тварин не визначалась. Слід використовувати винятково після оцінки користі/ризику відповідальним лікарем ветеринарної медицини.
ПЕРІОД ВИВЕДЕННЯ (КАРЕНЦІЇ)
Забій тварин на м'ясо дозволяють через 8 діб (велика рогата худоба) та 5 діб (свині) після останнього застосування препарату.
Споживання молока дозволяється без обмежень.
Отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
ФОРМА ВИПУСКУ
Флакони з темного скла або полімерних матеріалів, закриті гумовими корками під алюмінієву обкатку по 10 мл.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ
3 роки.
УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ
Темне, недоступне для дітей місце за температури від 5° до 25°С.
Після першого відбору з флакону — 28 діб за умови зберігання його у темному місці за температури від 5° до 25°С.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Биотестлаб |
Країна виробник | Україна |
Об`єм | 10 мл |
- Ціна: 140 ₴